V sredo, 16.6.2021, smo učenci 4. in 5. razreda šli na zaključno ekskurzijo v Celje.

Ob približno 7.30 smo se odpravili izpred šole. Najprej smo se ustavili v Tepanjah, kjer smo pojedli šolsko malico in se malo igrali. Okrog 10.00 smo prispeli na Celjski grad, kjer nas je pričakal vodič po gradu. Pokazal in povedal nam je veliko zanimivih stvari o gradu in njegovi zgodovini, kot je obrambni stolp in mučilnica. Tam so nam razložili, kako so v preteklosti kaznovali kaznjence s smrtjo in mučenjem.

Po ogledu Celjskega gradu smo si šli ogledat Šmartinsko jezero, kjer smo se na nasipu tudi slikali.

Nato smo se odpeljali v McDonald’s, kjer si je vsak kupil, kar je želel jesti.  Nekateri so si kupili tudi sladoled.

Ko smo se do sitega najedli, smo se odpravili nazaj proti šoli. Na Kapela smo prišli ob 15.00. Pred šolo so nas pričakali starši.

Anže, Kimi, Brin 4.a

Na šolski ekskurziji mi je bilo najlepše, ko smo šli na Šmartinsko jezero.

Mariša Zamuda

Najbolj všeč mi je bilo na Celjskem gradu, kjer sem izvedela veliko zanimivih stvari. Zelo sem bila tudi vesela, da smo šli v McDonald’s, kjer smo se super najedli.

Ajda Puntigam

Zelo všeč mi je bilo, da smo si ogledali Celjski grad in si kupili spominke. Všeč mi je bilo tudi, da smo šli v McDonald’s.

Nino Kokol

Na šolski ekskurziji mi je bil zelo všeč razgled iz Celjskega gradu in Šmartinsko jezero.

Matic Marič

Najbolj všeč mi je bilo na Celjskem gradu, ko smo si šli ogledat mučilnico. Zelo lepo mi je bilo tudi na Šmartinskem jezeru.

Mia Klobasa

Zelo všeč mi je bilo Celjskem gradu, saj so naredili lepe razstave starih predmetov.

Žan Stramič

Na izletu mi je bilo najboljše, da so nam na Celjskem gradu pokazali mučilnico z mučilnimi napravami.

Anže Paldauf

Najbolj všeč mi je bilo, da smo si na Celjskem gradu ogledali mučilnico in, da smo šli jest v McDonald’s.

Brin Puhar

Najbolj všeč mi je bilo, da smo šli jest v McDonald’s, kjer sem pojedel devet nagetsov.

Kimi Žnidarič

Najbolj všeč mi je bilo na Celjskem gradu. Tam mi je bilo najbolj zanimivo, ko smo šli v mučilnico in si ogledali mučilne stroje. Zelo sem bila vesela, da smo šli jest v McDonald’s.

Pia Vrbnjak