(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
23.3.2015 - Tehniški dan - Živimo skupaj

23.3.2015 – Tehniški dan – Živimo skupaj

V ponedeljek, 23. marca 2015 bomo izvedli tehniški dan dejavnosti v okviru Unesco šole; nacionalni projekt ŽIVIMO SKUPAJ, ki ga izvajamo tretje leto zapored. S projektom želimo razvijati in poglabljati medosebne odnose, se naučiti sodelovati, spoštovati in živeti skupaj za ohranjanje planeta, na katerem živimo. Namen projekta je obeležiti svetovni dan voda in velikonočne praznike.Pridružili se nam bodo mentorji in učenci iz naslednjih šol: DOŠ Lendava, OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova, OŠ Odranci in dijaki Srednje zdravstvene šole Murska Sobota. Učenci od 1. do 5. razreda bodo ustvarjali v svojih razredih, učenci 6. – 9. razreda se bodo vključili v naslednje delavnice:

  1. Izdelava velikonočnega zajčka iz ličja (primerno za učence 6.razreda)
  2. Pletenje pomladnega venčka iz šibe (7., 8., 9.razred)
  3. Comenius – vrstniška povratna informacija  / Človekove pravice s poudarkom na varstvu okolja in upravljanje z vodami (8., 9.razred)
  4. Kulinarična delavnica (6.-9.razred)
  5. Čebelji pridelki in njihova uporaba (6.-9.razred)
  6. Naj med nami sije sonca – razvijanje pozitivnih medsebojnih odnosov (6.-9.razred)
  7. Naravna kozmetika in nega telesa (6.-9.razred)
  8. Likovno aranžerska delavnica (6.-9.razred)

Dan bomo zaključili s krajšim kulturnim programom v telovadnici.

Objava na UNESCO spletni strani o nacionalnem projektu Živimo skupaj

Angela Stajnko, koordinatorica Unesco središča

Dostopnost