(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Čistilna akcija v Občini Radenci - galerija slik

14.9.2018 – Čistilna akcija v Občini Radenci

Ekologi brez meja so v soboto, 15. septembra 2018, že tretjič organizirali nacionalno prostovoljsko čistilno akcijo z motom »Očistimo Slovenijo«. Projekt je tudi letos organiziran v sklopu globalne pobude »Očistimo svet 2018«. K akciji sta pristopila tudi Občina Radenci ter Zavod za turizem in šport Radenci, ki sta v soboto v sodelovanju z društvi, organizacijami in posamezniki organizirala veliko čistilno akcijo v občini. Ob tej priložnosti smo se akciji pridružili tudi na naši šoli, saj se kot Zdrava šola še kako zavedamo pomena čistega okolja za življenje in dobrobit vseh nas. V petek, 14. 9.2018, sta čistilno akcijo v okolici šole izvedla že 2.a in 5.a, v naslednjih dneh oz. tednih pa bodo okolico očistili še ostali razredi po pripravljenem razporedu. Po izvedeni petkovi čistilni akciji so drugo- in petošolci ugotavljali, da so med nabranimi odpadki najbolj prevladovali cigaretni ogorki, plastenke in steklene črepinje.

Želimo si, da bi naše okolje ostalo čisto in zdravo, da bodo njegove lepote lahko uživale še številne generacije za nami.

Učiteljica Tina Klemenčič

Dostopnost