(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V četrtek, 30. maja 2024, so se prvo- in drugošolci odpravili na zaključno ekskurzijo v Maribor. Najprej so obiskali Akvarij – terarij Maribor, kjer so spoznavali pestrost živalskega, ki živi sveta širom po svetu. Iz neposredne bližine so lahko občudovali različne vrste rib, številne kuščarje in kače. Najpogumnejši med njimi so pobožali tudi kačo vrste tigrasti piton ter radovednega kuščarja vrste bradata agama.

Polni lepih vtisov so se iz akvarija napotili skozi mestni park proti znamenitemu jezeru Trije ribniki, kjer so lahko opazovali tudi race, ribe in želve. Nato jih je pot vodila mimo številnih igral, kjer so se nekaj časa zadržali in igrali, proti centru mesta. Opazovali so starejše stavbe mesta ter spoznavali prometni utrip Maribora. Seveda so se ustavili tudi na okusnem sladoledu. Na poti domov je sledil še postanek v restavraciji McDonald’s, ki so se ga številni otroci še posebej razveselili.

Dostopnost