(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Zaustavi tek in sedi na breg
ter vzemi brezdelje v naročje …
Saj hitro, prehitro pretečeš čas
od sebe otroka do sebe starca …

Verzi Toneta Pavčka nam sporočajo,

kako je povezan čas med otroštvom in starostjo. Leto 2012 je Evropsko leto aktivnega staranja in medgeneracijske solidarnosti.

Leto nas spominja na to, kako pomembna je krepitev zavedanja o pomenu medgeneracijske solidarnosti in dialoga med mlado, srednjo in starejšo generacijo. Povezovanje med različnimi generacijami omogoča številne oblike sodelovanja, učenja in izoblikovanja pozitivnih vrednot in odnosov.

V sredo, 28. novembra 2012,  smo v šoli gostili varovance Doma za starejše občane v Radencih (Dosor).  Varovanci so se družili z učenci  in učitelji v podaljšanem bivanju. Igrali smo družabne igre, se pogovarjali ter si tako polepšali popoldan.

Ob predprazničnem času smo  jim zaželeli vse dobro v prihajajočem letu ter jim podarili svečnike, ki so jih izdelali učenci.

Dostopnost