Galerija slik - Jezikovne delavnice v 8. razredu. V sredo, 24. 9. 2014, so imeli učenci 8. razreda kulturni dan, s katerim smo obeležili evropski dan jezikov (ki ga sicer praznujemo 26. 9.). Prvo šolsko uro nas je obiskal g. Dejan Bogdan, predstavnik ene izmed informacijskih točk Evropske komisije v Sloveniji (Europe Direct Murska Sobota). G. Bogdan je učencem predaval o Evropski uniji, njenem nastanku in poslanstvu.

Po predavanju so bili učenci vključeni v zanimive jezikovne delavnice:

• spoznavali so pregovore in reke v slovenščini, angleščini in nemščini;
  • spoznavali so osnovne fraze v različnih evropskih jezikih in z njimi opremili geografsko karto Evrope;
  • sodelovali so v video pogovorih z vrstniki iz partnerske šole v projektu Comenius na Danskem;
  • posneli so film, v katerem so predstavili šolo v nemškem in angleškem jeziku;
  • pogovarjali so se o stereotipih, ki veljajo za različne evropske narode in ustvarjali na temo stereotipi o Slovencih;
  • ustvarjali so animirane filme na temo jezikovni nesporazumi med različnimi narodnostmi oz. so v filmih ponazorili veljavnost pregovorov in rekov.

Vesna Ketiš