(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
JS_logotip
STR_sklad_logotip
MITS_logotip

Prvi sklop počitniških dejavnosti v okviru projekta Popestrimo šolo je za nami.

V ponedeljek, 16. 2. 2015 smo se s skupino starejših učencev odpravili v Mursko Soboto, kjer smo raziskovali kulturno dediščino mesta. Ogledali smo si naravne znamenitosti soboškega parka in spoznali ZELENO POT, ki je na poti proti grajskemu dvorišču.

V muzeju smo sodelovali v delavnici DOŽIVETJE PROSTORA, kjer smo spoznali trijezično poimenovanje primerov kulturne dediščine mesta in trideželnega parka Goričko. Pri ogledu razstave o Vibenovem vodnjaku smo spoznali delo arheologa in hkrati antično arheološko dediščino na Slovenskem. V zadnji delavnici smo si VIBENOV VODNJAK tudi izdelali.

Učenci so se domov vračali nasmejani in veseli novih učnih pripomočkov iz delavnic.

V torek, 17. 2. 2015 pa smo imeli na OŠ Kapela pustne delavnice za prijavljene učence. Najprej smo si naredili sadna nabodala in pojedli pustno malico. Nato smo se lepo »našemili« in odpravili v pustni povorki po okolici šole. Ko smo se vrnili, smo naše sadne izdelke tudi pojedli, rešili pustno križanko in se odpravili v telovadnico na pustno rajanje.

Ob koncu delavnic so učenci že nestrpno čakali svoje starše, da jih popeljejo nasproti novim počitniškim doživetjem.

Fotografije obeh delavnic si lahko s klikom na fotografijo spodaj.

Fotogalerija projekta Popestrimo šolo

Fotogalerija projekta Popestrimo šolo

Mentorici POP:

Sabina Brumen in mag. Bernarda Roudi

Dostopnost