5.12.2015 - Plakat miru - Grajska dvorana - galerija slik

5.12.2015 – Plakat miru – Grajska dvorana

Vsako leto Lions klub Murska Sobota, v sodelovanju z Lions klubi s celega sveta, sponzorira mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o svetu. Svoja razmišljanja potem otroci z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela. Ustvarjali so na temo Mir povezuje.

Strokovna žirija je izbrala kar 5 plakatov naših učenk in jih poslala na državni izbor: Karin Adanič, Kaje Baum, Eve Kegel, Saše Farič in Ines Vogrin.

Lions klub Murska Sobota je 1. decembra praznoval 25. obletnico ustanovitve kluba.

Ob tej priložnosti je bila odprta tudi razstava Plakat miru. Pooblaščenec za akcijo Plakat Miru Tadej Ružič, je podelil priznanja in darila našim učenkam za najboljše plakate.

Vsa dela so razstavljena v Grajski dvorani v Murski Soboti. Poleg petih finalistk, so na ogled še plakati: Maje Pučko, Aneje Šoštarič, Jakoba Staneka in Žana Kristjana Küčana.

Čestitam vsem ustvarjalcem za čudovit prispevek o miru.

Učiteljica likovne umetnosti Ida Petek