(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Tekmovanje v poznavanju števila Pi - galerija slik

Tekmovanje v poznavanju števila Pi

Po svetu praznujejo ljubitelji števila pi 14. marec kot DAN PI.

π je število z neskončno decimalkami, ki se uporablja v povezavi s krogom. Na dan pi prirejajo po svetu in Sloveniji razne resne in šaljive aktivnosti, tekmovanja v pomnjenju števila PI itd.

Tudi na naši šoli smo izvedli dve aktivnosti. Osmošolci se prvič srečajo z uporabo števila pi, zato smo z osmošolkami za vse učence in učitelje spekli kekse z znakom števila pi. Izvedli smo še tekmovanje v pomnjenju števila pi. Prijavilo se je pet učencev. Najuspešnejši je bil Aleks Rautar iz 9. razreda, ki se je naučil kar 61 decimalk. Za nagrado je prejel majico znakom π. Martina Jelen Smolko je znala 49 decimalk, Katja Bratinščak iz 9. razreda pa 36 decimalk. Slovenski rekord je 3141 decimalk.

Podatki za Slovenijo so na spletni strani http://pi.bajta.org/

Čestitke učencem!

Učiteljica matematike Marija Andrejč

Dostopnost