(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
3.10.2016 - Jezikoslovne delavnice

3.10.2016 – Jezikoslovne delavnice

V ponedeljek, 3. 10. 2016, so imeli učenci 8. razreda dan dejavnosti z naslovom Jezikovne delavnice. S tem dnevom smo obeležili evropski dan jezikov, ki se vsako leto praznuje 26. septembra. Učenci so imeli prvo šolsko uro predavanje na temo Evropska unija, ki ga je izvedel g. Dejan Bogdan z Europe Direct iz Murske Sobote. Učiteljici Vesna Ketiš in Milena Titan sta nato izvedli delavnice z učenci – na temo spoznavanje izvora angleškega jezika, spoznavanje posebnosti angleškega jezika v različnih državah in razvijanje bralne zmožnosti v angleškem in nemškem jeziku. Tekom dneva dejavnosti smo gostili tudi profesorja ruščine, g. Marka Kardinara in dijakinje z Gimnazije F. Miklošiča Ljutomer. Gostje so z učenci izvedli rusko, francosko in špansko jezikovno delavnico. V rusko delavnico smo vključili tudi nekaj učencev 7. razreda.

Vesna Ketiš

Dostopnost