V ponedeljek, 19. decembra 2016, so se štirje osmošolci in štirje devetošolci z učiteljico Bernardo Roudi odpravili v vojaški muzej v Maribor. Strokovno ekskurzijo so za izbrane učence na območju UE Gornja Radgona pripravili veterani vojne za Slovenijo pod predsedstvom gospoda Nika Brusa in s tem dogodkom zaključili prireditve v jubilejnem letu vojne za Slovenijo.

Učenci so si ogledali kadetnico v Mariboru, ki je bila zgrajena leta 1856 v takratni Avstro-Ogrski na pobudo cesarja Franca Jožefa ter vojni muzej, kjer je na ogled razstava o vojni za Slovenijo. Najbolj jih je navdušilo različno orožje ter vojaške uniforme.  Dogodek je učence zelo navdušil in učenec Tomi Kolarič je o njem zapisal: “Današnji dan je bil zame zelo zanimiv, saj sem prvič videl tako veliko in lepo kadetnico. Videl sem veliko vojaške opreme, orožja in bojne opreme ter se seznanil s potekom vojne za Slovenijo leta 1991. Zahvaljujem se, da sem imel to priložnost spoznati kadetnico in vojaški muzej skupaj z učiteljico in veterani iz Gornje Radgone. Mislim, da ne bi smeli nikoli pozabiti, kako je nastala naša domovina Republika Slovenija, in da moramo spoštovati svojo domovino.”

Zapisala mag. Bernarda Roudi