(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Svetovni dan učiteljev obeležujemo vsako leto 5. oktobra. Odločitev o tem dnevu je bila sprejeta na Mednarodni konferenci o izobraževanju v Ženevi leta 1993. Ob tej priložnosti smo se v četrtek, 5. oktobra, vsi zaposleni zbrali v šolski zbornici, kamor so nas povabili člani šolske skupnosti.  Sodelavce je najprej nagovorila mentorica šolske skupnosti, svetovalna delavka Jana Nusdorfer Recek, nato nam je nekaj vzpodbudnih besed povedal še predsednik šolske skupnosti Jurij Ivanuša. Sledil je kratek kulturni program. Učenci so ob koncu srečanja zaposlenim podarili podstavke za kozarce v obliki sončkov, ki so jih sami izdelali. Svetovni dan učiteljev namreč sovpada z mednarodnim tednom otroka, ki letos poteka pod geslom “Povabimo sonce v šolo.” Učitelje so v tej šolski uri v razredih nadomestili učenci v okviru projekta Učenec poučuje. Za eno šolsko uro so se preizkusili v vlogi učiteljev in gotovo doživeli zanimivo izkušnjo.

Tatjana Perša

 

 

Dostopnost