(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Danes, 11. 10., smo v 8. razredu izvedli dan dejavnosti, namen katerega je bil ozaveščanje o jezikovni raznolikosti Evrope, približati učencem posebnosti angleškega jezika v različnih državah, razvijati bralno zmožnost v angleškem jeziku, učiti se o izvoru angleškega jezika in spoznati nekaj osnovnih fraz v različnih evropskih jezikih.

V jezikoslovne delavnice nas je povedel g. Dejan Bogdan, predstavnik Europe Direct Murska Sobota. Učencem je predaval o nastanku Evropske Unije, o njenem poslanstvu in o jezikovni raznolikosti Evrope. Učencu so v nadaljevanju dneva bili vključeni v raznolike dejavnosti, izvedli pa so tudi praktično aktivnost, in sicer so izdelali origami kocke, ki so jih okrasili z besedami, frazami in pregovori v različnih jezikih. Delavnice z učenci sta izvedli učiteljici Vesna Ketiš in Simona Pajnhart.

Vesna Ketiš

Dostopnost