(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
22.12.2017 - Obeležitev Dneva samostojnosti in enotnosti - galerija slik

22.12.2017 – Obeležitev Dneva samostojnosti in enotnosti

V teh zadnjih decembrskih dneh, ko se veselimo novega leta, ko okrašujemo domove, prižigamo lučke, pečemo piškote, uživamo v vonju po cimetu, praznuje svoj praznik, lahko bi rekli rojstni dan, tudi naša domovina Slovenija. 26. decembra praznujemo DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI.

Državni praznik smo v Osnovni šoli Kapela obeležili s šolsko proslavo, ki so jo pod mentorstvom učiteljice Milene Titan izvedli šestošolci. K sodelovanju so povabili tudi pevski zbor ter učence 7., 8. in 9. razreda. Uživali smo lahko v prijetnem vzdušju, ki so ga nastopajoči pričarali z glasbenimi točkami, recitacijami ter premišljeno izbranimi fotografijami znamenitosti Slovenije. Mag. Andreja Strmšek, v. d. ravnateljice je prebrala pesem pesnice Milene Batič, katere zadnji verzi zvenijo sledeče: Vsaka domovina ima svoje nebo in svojo reko in goro, vsaka domovina ima svojo besedo, kdor jo razume, ve: tu sem doma.

 

Dostopnost