(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Na fotografiji od desne proti levi: Ronja Slavič, Žana Škerget, Saša Farič, Janette Holc, Lana Čolnik ter mentorica mag. Bernarda Roudi. Na fotografiji manjka Daša Kovačič.

Zveza veteranov vojne za Slovenijo ter Društvo Sever za Pomurje sta v šolskem letu 2017/18 pripravili literarni natečaj Spominska obeležja pripovedujejo. Na njem so sodelovali tudi učenci OŠ Kapela pod mentorstvom mag. Bernarde Roudi. Opisovali so obeležja v domačem kraju ter dogodke povezane z njimi. V starostni kategoriji od 4. do 6. razreda sta Lana Čolnik ter Daša Kovačič opisovali spominsko obeležje pri Sv. Juriju ter obeležje iz časa prve svetovne vojne v Hrastju. Lana je bila najuspešnejša  in je kot prvonagrajena prejela medaljo. V drugi starostni kategoriji, ki je vključevala učence od 7. do 9. razreda sta  sedmošolki Žana Škerget in Ronja Slavič pripravili prispevek Spominsko obeležje na Kapeli pripoveduje. Osmošolki Saša Farič in Jatette Holc pa sta v zapisu Spominsko obeležje pri Tothovem mlinu pripoveduje opisali dogodke iz časa druge svetovne vojne ter kot drugouvrščeni prejeli medaljI. V tretjo starostno kategorijo so bili uvrščeni prispevki srednješolcev. Na izjemno dobro pripravljeni kulturni prireditvi pred kulturnim praznikom, so v Gledališču Park v Murski Soboti pod mentorstvom Irme Benko  sodelovali gimnazijici soboške in ljutomerske gimnazije, ki so prebrali nagrajene prispevke. Tako so prebrali tudi zapis Saše in Janette, ki sta zapis zaključili z besedami:” Novih spomenikov ne bomo postavljali, obstoječih pa ne smemo zanemariti.” Udeleženci in njihovi mentorji so prejeli spominski zbornik z vsemi objavljenimi prispevki.

Zapisala: mag. Bernarda Roudi

Dostopnost