(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Kulturna dediščina

Kulturna dediščina

V petek, 13. 4. 2018, so učenci 6. r. preživeli zanimiv dopoldan v Pomurskem muzeju v Murski Soboti. Najprej so si ogledali občasno razstavo Čez ta prag me bodo nesli … pod vostvom avtorice razstave, etnologije Jelke Pšajd. Spoznali so obrede in običaje ob smrti, ki so jo tako doživeli kot sestavni del življenja. V naši širši pokrajini so se v povezavi s tem ohranili številni običaji, različni obredi ter nagrobni napisi. Skozi ogled stalne razstave Med preteklostjo in prihodnostjo so spoznali bivališča skozi zgodovino ter se preko raziskovalnega učenja seznanili z različnimi primeri in oblikami bivališč. V povezavi s to temo so pod mentorstvom kustosinje Mateje Huber izdelalili Cimpračo – maketo bivališča, ki so si ga predniki v naši pokrajini izdelali iz naravnih materialov.
Spoznavanje kulturne in naravne dediščine so nato zaključili z učnim sprehodom skozi Soboški park in mesto, kjer so z učiteljico mag. Bernardo Roudi spoznali znamenite primere rastlin in stavbe dediščine mesta Murska Sobota. Šestošolci so z ogledom razstav, mesta in Soboškega parka doživeli zanimiv dan dejavnosti, se veliko naučili in aktivno raziskovali. Izkazali so veliko zanimanje in znanje o naši naravni in kulturni dediščini.

Pripravila: mag. Bernarda Roudi

Dostopnost