(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Na OŠ Kapela so pomladna vrtna opravila v polnem zagonu. Učenci z voljo do vrtičkanja, neglede na starost in spol, so že uredili šolski zeliščni vrt, ki so ga opleli in označili z imeni rastlin.  Zasadili so UNESCO cvetlična korita, letos malo drugače – v kombinaciji jagod, čebule in sončnic.  Predvsem pa so sami izdelali novo pridobitev naše šole – JAGODNJAK. Sodelovali smo na Merkurjevem razpisu in pridobili material iz katerega so učenci izdelali visoko gredo in jo zasadili z jagodami in njihovimi »prijatelji«. Pozanimali so se o jagodah, pripravili zbirnik informacij in popestrili UNESCO tablo s koristnimi informacijami. Učenci vneto skrbijo za rastline, ki smo jih zasadili in se že veselijo pridelkov, ki jih bomo kmalu pobirali. Pridobljene informacije pa spretno uporabljajo tudi doma, kjer med jagode že sadijo česen, ki je njihov dober sosed.

Nina Budja Zalokar

Dostopnost