11.40 – 12.00  Zabavne igre (z razredniki)

Dejavnosti

Odbojka

Propozicije

Igra se po pravilih odbojkarske igre, s tem, da se igra na tri sete do 15. Zmaga ekipa, ki skupno doseže največ točk. Vsak učenec mora igrati vsaj en set.

Pripomočki, rekviziti:

Mreža, stojala, žoge, semafor, piščalka, zapisnik, pisalo.

Nogomet

Propozicije

Igra se po pravilih igre malega nogometa. Igra se dvakrat po 20 minut s 5 min odmorom. Vsak učenec mora igrati vsaj en polčas (vsaj 20 minut). V primeru neodločenega izida se streljajo 9-metrovke (vsaka ekipa po 5).

Žoge, štoparica, piščalka, zapisnik, pisalo.

Rokomet

Propozicije

Igra se po pravilih rokometne igre. Igra se dvakrat po 20 minut s 5 min odmorom. Vsak učenec mora igrati vsaj en polčas (vsaj 20 minut). V primeru neodločenega izida se streljajo 7-metrovke (vsaka ekipa po 5).

Košarka

Propozicije

Igra se po košarkarskih pravilih (5:5). Igra se trikrat po 10 minut brez zaustavljanja ure s 3 minutnimi odmori. Vsak učenec mora igrati vsaj eno tretjino (vsaj 10 minut). V primeru neodločenega izida se igra podaljša za 3 minute.