(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Skupinska fotografija

V prvem oktobrskem tednu šolskega leta 2018/2019 smo v Osnovni šoli Kapela doživeli izmenjavo z učenci 2. razreda Slovenske gimnazije v Celovcu. Teden otroka je z nami preživljajo 20 učencev in njihov razrednik ter učiteljica slovenščine. Domači in gostujoči učenci si bodo izmenjavo morda najbolj zapomnili po popoldanskih dejavnostih in družinskih dogodivščinah. Gostujoči učenci so namreč bivali in večere preživljali pri 17-ih družinah učencev Osnovne šole Kapela. Naše družine so se nadvse potrudile in poskrbele, da je bilo bivanje za otroke prijetno in polno doživetij. Gostujoči učenci pa so imeli veliko priložnosti za druženje in urjenje slovenščine tudi v organiziranih dopoldanskih in popoldanskih dejavnostih. V ponedeljek, 1. 10. 2018, smo se vsi zbrali v telovadnici in gostom izkazali dobrodošlico s pesmijo in pozdravom. Ponedeljkovo popoldne je ob kostanjevem pikniku ponujalo obilo priložnosti za druženje in spoznavanje. Dopoldneve so gostujoči učenci preživljali v šoli, pri pouku z gostitelji. Pripravili pa smo jim tudi različne delavnice – folklora, petje slovenskih pesmi, ustvarjanje. Gostje so se hitro privadili na možnost šolske prehrane, ki je v domači šoli nimajo. Zelo všeč pa so jim bili tudi rekreativni odmori. V torek popoldne so z navdušenjem spoznavali živali v živalskem vrtu Sikalu ZOO, v sredo so se v Zdravilišču Radenci preizkušali v plavanju in igrah v vodi, v četrtek pa so med pohodom spoznali legendo o Atili ter se s turističnim vlakcem popeljali po bližnji okolici. Zadnji dan je bil namenjen predvsem vrednotenju izmenjave z vidika vsebine in počutja ter pripravi na odhod proti Celovcu. Izmenjava, katere pobudnik je bil razrednik, nekoč učenec Osnovne šole Kapela, je tako nam, kot tudi gostom, ponudila različne izzive, ki so nam dali dragocene življenjske izkušnje in tako lahko zaključimo, da je dosegla svoj namen.

Zapis pripravila: mag. Andreja Strmšek, ravnateljica

Dostopnost