(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
6.4.2018 - Zdravo odraščam - Sijem od zdravja - galerija slik

6.4.2018 – Zdravo odraščam – Sijem od zdravja

V soboto, 6. aprila 2019, smo skladno s šolskim koledarjem opravili še zadnjo letošnjo delovno soboto. Od 1. do 9. razreda je  potekal naravoslovni dan z raznoliko tematiko. Tako so učenci od 1. do 4. razreda aktivno delali v delavnicah o osebni higieni ter o odvisnosti od medijev, učenci 5. in 6. razreda so ločeno po spolu sodelovali v delavnicah o odraščanju v izvedbi zunanjih izvajalcev. Učenci od 7. do 9. razreda so prisluhnili predavanju zunanjih izvajalcev o spletnem nasilju, izvedli so testiranje za športnovzgojni karton ter sodelovali v delavnicah o osebni higieni, telesnih spremembah v puberteti ter o pomenu spanja.

Ob 10.30 so se nam pred šolo pridružili še starši učencev od 1. do 4. razreda, ki so nas podprli pri očiščevalni akciji po Kapeli in okolici ter nas spremljali na pohodu in klepetu. Ugotovili smo, da se zgolj ob cestah in poteh kaj hitro nabere polno smeti, ki jih nekateri brezbrižno odmetavajo v okolje. Vendar smo s skupnimi močmi dokazali, da kadar vsi sledimo enemu cilju, je uspeh zagotovljen. Vsaj za kratek čas bo naša okolica zopet čistejša.

Hvala vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k uspešno izvedenemu dnevu.

Zapisala: Tina Klemenčič

Dostopnost