(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V šolskem letu 2019/20 je na območju Pomurja potekal že tretji natečaj Spominska obeležja pripovedujejo. Natečaj razpisujejo veteranska društva Pomurja z namenom, da med mladimi vzpodbujajo domoljubje in domovinske vrednote.  Že tretje leto so se natečaja udeležili tudi učenci OŠ Kapela pod mentorstvom Alenke Kozar iz 7. razreda in mag. Bernarde Roudi iz 6. razreda. Na natečaju je iz leta v leto  več prispevkov v različnih starostnih kategorijah od 4. do 9. razreda OŠ in srednješolci. Strokovna komisija je letos pregledala kar 66 prispevkov in razglasila najboljše. Med njimi je tudi šestošolka Alina Bedrač, ki je v kategoriji poezija od 4. – do 6. razreda prejela najvišje število točk in dosegla zlato priznanje.  Napisala je pesem Spomenik na Kapeli pripoveduje. V  isti starostni kategoriji proznih del sta Lana Čolnik in Daša Kovačič dosegli srebrno in bronasto priznanje. Opravili sta intervju  s starimi starši, ki so se spominjali Vojne za Slovenijo leta 1991.

Zapisala: Mag. Bernarda Roudi

Nagrajene učenke z mentorico

Nagrajene učenke z mentorico

 

 

Dostopnost