V sredo, 9. 6. 2021, so učenci 7. razreda imeli naravoslovni dan na temo ekološkega kmetovanja. S kolesi smo se odpeljali do Ekološke kmetije Paldauf v Vučji vasi, kjer nam je gospodar kmetije, g. Igor Paldauf, pokazal in iz lastnih izkušenj povedal veliko novega.

Preden smo se odpravili na pot, so učenci po skupinah raziskali ploščinske enote in velikost različnih površin. Nato smo si z veseljem nadeli čelade in se s kolesi odpeljali proti Vučji vasi na ogled Ekološke kmetije. G. Igor Paldauf nam je predstavil tradicijo njihovega kmetovanja in pokazal razne kmetijske stroje ter nam dovolil, da smo se sprehodili med kokoškami nesnicami in krškopoljskimi prašiči. Še posebej zanimiva je bila predstavitev mlina, v katerem sami zmeljejo moko in razne zdrobe iz žit lastne pridelave. Nazadnje smo šli še v njihovo trgovinico (Trgovinica BeEko – Kmetija Paldauf), v kateri prodajajo različne ekološke in lokalne izdelke. Ves čas nas je spremljal njihov kuža Lido, ki nas je hitro vzel za svoje in bil zelo vesel našega obiska. Po ogledu smo se odpravili po daljši poti nazaj do šole in že kovali načrte, kam bi se naslednje šolsko leto odpravili, seveda spet s kolesi.

Zapisala dr. Jasmina Kolbl, avtorici fotografij učiteljica Anja Jurgec in dr. Jasmina Kolbl