Svetovni dan hrane

Spoštovani,

16. oktobra je SVETOVNI DAN HRANE. Eden izmed glavnih dejavnikov krepitve in varovanja zdravja je zdravo prehranjevanje, zato moramo posamezniki uživati zdravo, uravnoteženo prehrano. Uravnotežena, zdrava prehrana temelji na priporočilih o fizioloških potrebah posameznika po energiji in hranilih, ki se razlikujejo glede na življenjska obdobja, spol in življenjske sloge. Poznavanje in upoštevanje priporočil o zdravem prehranjevanju pri otrocih, mladostnikih in odraslih je pomembno, saj le-ta pomagajo pri pravilnih prehranskih odločitvah in boljših prehranskih navadah.

Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) so ob tej priložnosti pripravili gradivo o zdravem prehranjevanju, ki si jih lahko ogledate na spodnji povezavi.

https://www.nijz.si/sl/svetovni-dan-hrane-2021

Anja Bregar, organizatorka šolske prehrane

 
 
 
 
 
 
Dostopnost