12. marec velja za dan, ko praznujemo Gregorjevo – dan, ko se ptički ženijo in ko pozdravljamo pomlad.

Še danes je na praznik vezanih mnogo zanimivih običajev, ki razveseljujejo predvsem najmlajše. Najbolj znan je tisti, ko otroci po grmovju iščejo pogače, ki so ostale od ptičje gostije.

Na Osnovni šoli Kapela Gregorjevo obeležujemo z Gregorjevo pošto. V Gregorjev nabiralnik odlagamo risbice, pisma in sporočila, ki so namenjene našim prijateljem, pa seveda tudi kakšni simpatiji.

Učenci, učitelji in drugi zaposleni na šoli smo letos prejeli 765 pisem in sporočil, ki nas vsako leto razveselijo ter pustijo veliko toplih in prijetnih občutkov.                                                                                    Zapisala: Teja Tušak