V petek, 24. marca 2023, so se prvošolci v spremstvu otrok skupine Palčki iz Vrtca Grozdek odpravili raziskovat v naravo. Na poti proti gozdu so z vsemi čuti spoznavali pomlad in se učili o znanilcih pomladi. Znanje so preverili na učnem listu »Lov na pomlad«. Na travniku ob gozdu so opravili športne aktivnosti in se med drugim pomerili v teku čez drn in strn. V gozdu so najprej ponovili gozdni bonton, nato pa s pomočjo lup odkrivali živali gozdnih tal. Zgradili so tudi hiške iz palic. Po vrnitvi v učilnico so znanilce pomladi izkopali še iz zemlje in pokukali, kaj skrivajo pod zemljo. Za konec so vse rastline, ki so jih spoznali v gozdu in na poti do tja, poiskali še na učnih kartončkih Gozdončki in Cvetončki, ki jih je izdal Inštitut za gozdno pedagogiko. Narava je zares naša največja učilnica!