(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Naključna prijaznost je prostovoljni projekt, ki je razširjen po številnih državah. Njegov cilj je, da posameznik naredi nekaj prijaznega in dobrega za drugo osebo, več oseb, skupnost ali okolje. Osebi, ki ji je polepšal dan s svojim prijaznim dejanjem pusti kartico »Naključna prijaznost«, s katero jo spodbudi za nadaljnje širjenje prijaznosti.

Člani šolske skupnosti Osnovna šola Kapela smo se letos odločili, da bomo dan polepšali Zdravstvenemu domu Gornja Radgona, šolskemu dispanzerju. Učenci Pia Raduha, Tara Mlaker, Brin Puhar in Lana Čolnik smo se v sredo, 19. 4. 2023 skupaj z mentorico odpravili širit prijaznost našim šolskim zdravnikom in medicinskim sestram, ki skrbijo za naše zdravje. Strokovni delavci zdravstvenega doma so nas z veseljem sprejeli na obisk in nas razveselili tudi z okrepčilom. Padli so nasmeški, topli stiski rok in prijazne besede, ki so nas spomnili na to, da je vedno lepo biti prijazen do sočloveka …

Mentorica Tjaša Rantaša

Dostopnost