(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Sadi in skrbi za mir – ENO dan sajenja dreves  – na OŠ Kapela (več o projektu si lahko preberete tukaj)

V Osnovni šoli Kapela smo se v projektu Sadimo in skrbimo za mir pridružili šolam in organizacijam iz več kot šestdesetih držav sveta. 23. 10. 2023 smo ob peskovniku ob asfaltnem igrišču posadili drevo, ki nam bo dajalo senco, hkrati pa bo za nas predstavljajo simbol zelene narave, povezanosti, miru in prijateljstva. Opominjalo nas bo na to, da je tako za naravo kot mir in prijateljstvo potrebno skrbeti in ga negovati.

Učenci so skupaj z mentorji in v. d. ravnateljice pripravili krajši kulturni program. Zapel je zborček, predstavile so se lepe misli sodelujočih. Fizično zasaditev je opravil devetošolec Gal Wajs s pomočjo učencev podaljšanega bivanja in hišnikom. Želimo, da drevo lepo raste, kot tudi mir, ki ga simbolizira.

Dostopnost