(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Mesec oktober je mesec preventive in ozaveščanja o nevarnosti požarov. V ta namen smo v četrtek, 26. oktobra 2023, v sodelovanju z gasilci PGD Kapela na šoli izvedli vajo evakuacije. Po zvočnem alarmu so učenci in zaposleni na šoli ter vzgojiteljice in otroci iz vrtca Grozdek varno in hitro zapustili zgradbo ter se zbrali na zbirnem mestu na igrišču ob šoli. Učitelji so poročali o številu evakuiranih in pričela se je reševalna akcija dveh pogrešanih učencev. V nadaljevanju so si učenci lahko ogledali obe gasilski vozili, se preizkusili v ciljanju s curkom vode in v gašenju s peno.

Vaja je bila poučna in uspešno izpeljana, a si ob tem vendarle vsi skupaj želimo, da tega ne bi doživeli v resnični situaciji.

Iskrena zahvala gasilcem PGD Kapela za pomoč pri izvedbi in za dobro sodelovanje.

Dostopnost