(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Učenci od 5. do 9. razreda so  petkov popoldan 17. 11. 2023 doživeli ustvarjalno, zabavno in zanimivo. Odpravili so se po Atilovi poti, ki letos obeležuje 20 let svoje prenove. Tako so na tej poti odkrili in spoznavali dejstva, mite in legende o Atili, ustvarjali v umetniški, kulinarični in interaktivni delavnici ter se ob prijetnem druženju veliko naučili. Na Atilovi poti, ki je bila prenovljena v leto 2003 so »srečali« Atilo, ki naj bi kot hunski junak pred več kot 1500 leti hodil tudi v teh krajih. Še pred sto leti je bila med prebivalci Radgonsko – kapelskih goric živa legenda, da je v Šutjovi grabi pokopan Atilov zaklad. Legenda je povezana tudi z njegovim gradom, ki naj bi bil tu okrog, a dejstva in zgodovinski viri pričajo drugače…

Vse to so spoznali učenci na zanimiv in zabaven način, saj so po prihodu s terena v kulinarični delavnici pripravili »Atilov prigrizek« ter pijačo. V interaktivni delavnici so ustvarjali stripe, v umetniški pa Atilove zlatnike. Z njimi so bile mentorice, Bernarda, Karakuma in Martina.

Zapisala mag. Bernarda Roudi.

Dostopnost