(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

3. DECEMBER – TA VESELI DAN KULTURE V POKRAJINSKEM MUZEJU MURSKA SOBOTA

Slovenci  svoj kulturni praznik praznujemo 8. februarja, ko se spominjamo smrti našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Že nekaj let pa se je med nami uveljavil tudi TA VESELI DAN KULTURE, ko so ustanove povsod po Sloveniji odprte in je vstop za različne dejavnosti brezplačen. Ta dan se spominjamo rojstnega dneva Franceta Prešerna.

Letos je ta veseli dan kulture povezan s prvo adventno nedeljo, ko se obiskovalci Pomurskega muzeja tradicionalno zbirajo na adventnih delavnicah. Udeležili so se jih tudi Jernej, Nadja in Sofija, ki so skupaj z učiteljico Bernardo ustvarili čudovite izdelke za dom in učilnico iz naravnih materialov.  Po ustvarjanju so si ogledali tudi prenovljeno stalno razstavo Med preteklostjo in prihodnostjo ter trenutno razstavo Tišina grobov, ki priča o arheoloških ostankih s Tišine. Kako zanimivo in ustvarjalno je bilo, je razvidno iz pričujočih fotografij.

Zapisala mag. Bernarda Roudi

Dostopnost