(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V soboto, 25. 11. 2023, je na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer potekalo državno tekmovanje Matemček. Matemček je tekmovanje iz prostorske predstavljivosti. Prostorska predstavljivost je veščina, ki ni pomembna le na potovanjih. Prisotna je pri reševanju mnogih problemov pri matematiki, arhitekturi, kemiji, arheologiji in še in še. Za učence je pomembno, da se z nalogami, ki razvijajo prostorsko predstavljivost, srečajo že v zgodnjih letih. Zato so se tekmovanja Matemčka v letošnjem šolskem letu udeležili tudi učenci OŠ Kapela. Državnega tekmovanja se je udeležilo 9 učencev in vsi prejmejo priznanje za sodelovanje.

Najboljša uvrstitev pa je uspeli Leilani Horvat iz 4. razreda, ki prejme srebrno državno priznanje.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Peter Korošec,

vodja šolske tekmovalne komisije

Dostopnost