(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike je eno najstarejših tekmovanj slovenskih osnovnošolcev v znanju katerega izmed šolskih predmetov, saj je bilo prvo, tedaj še republiško, tekmovanje organizirano že v šolskem letu 1964/1965. Letos je tako potekalo že 60. državno tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja.

Državno tekmovanje je potekalo v soboto, 20. 4. 2024, na OŠ Leona Štuklja Maribor. Kot zanimivost dodajmo še, da je Leon Štukelj eden največjih slovenskih športnikov, saj je na olimpijskih igrah osvojil kar 6 olimpijskih medalj, od tega 3 zlate.

Našo šolo pa je na državnem tekmovanju zastopal Jaka Cipot iz 6. razreda. Osvojil je srebrno državno priznanje. To je izvrsten dosežek, za katerega mu iskreno čestitamo!

Peter Korošec,

vodja šolske tekmovalne komisije

Dostopnost