(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Včasih lahko začutimo moč besede v trenutku, ko jo zaslišimo. Besedo, ki nam razkriva tudi zgodbo, morda zgodbo  nekega življenja. Ta beseda je vsekakor  kultura. Je preprosta, a vendar razkriva ogromno pomenov in razumevanj. Vsakemu izmed nas prikliče kaj posebnega, morda pesem, melodijo, igro, knjigo …

Slovenski kulturni praznik je predvsem spomin na verze  pesnika Franceta Prešerna, ki je ljubil slovensko besedo in cenil slovenski narod ter zagovarjal edinost in povezanost vseh nas »sinov sloveče matere!«
Potem te ta beseda pokliče, da greš za njo. Potem loviš v besedo zvok, ritem ter gradiš novo podobo  kulture. Sčasoma se privadiš živeti z besedo, beseda postane tvoja in ti zaradi nje radobeseden. Postane naš način življenja ter okolja v slovenskem duhu in vrednotah. Kultura je beseda, ki išče v neredu sveta svetlobo, ni le vesela, ampak je tudi dobrotna. Ni samoumevna, je dar.
V sredo, 6.februarja 2013, smo počastili slovenski kulturni praznik s prireditvijo Pod klobukom domišljije. Na prireditvi smo predstavili pomen Prešernovega ustvarjanja, povezovalna nit prireditve pa je bila književno delo Ele Peroci, Moj dežnik je lahko balon. Z dežnikom smo se popeljali v klobučjo deželo, v kateri se pod klobuki skriva veliko čarobnosti in domišljije.
                                                                 Alenka Kozar, učiteljica slovenščine           

 

Dostopnost