(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

2. april je proglašen za Mednarodni dan knjig za otroke, 23. april za Svetovni dan knjige in avtorske pravice. V Sloveniji pa imamo v tem času Slovenske dneve knjig, na katerih se predstavijo knjige in različni kulturni dogodki. Tudi na naši šoli smo mesec april obeležili z različnimi dogodki.

V šolski knjižnici smo pripravili razstavo slik z motivi knjižnih junakov. Naslikali so jih učenci 3., 5. in 8. razreda pri urah likovne vzgoje. V času glavnih odmorov se je odvijal pravljični trenutek. Vzgojiteljica Zdenka Marinič je otrokom od 1. do 3. razreda brala pravljice znanih slovenskih avtorjev. Vsi učenci pa so imeli še možnost sodelovati v nagradnih igrah ali si na knjižnem bazarju izbrati in prisvojiti knjigo. Slavnostni trenutek se je zgodil 23. aprila na podelitvi bralne značke, ko nas je s svojim obiskom počastil kantavtor Adi Smolar. Na vse dogodke je vabil plakat, ki so ga izdelali učenci 4. razreda.

Hvala vsem sodelujočim, ki ste omogočili ta projekt in vsem obiskovalcem.

Dostopnost