(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Galerija slik - Šola v naravi 1. in 3. razred.Učenci 1. in 3. razreda so uspešno opravili šolo v naravi na Pohorju, v domu Zarja (15. – 17. 5. 2013).

Na Pohorju so učenci izvedli tri dneve dejavnosti – naravoslovni, športni in tehniški dan. Prvi dan so izvedli pohod do razglednega stolpa. Najpogumnejši so se povzpeli do samega vrha, od koder se jim je ponujal čudovit razgled. Veliko novega so se naučili o gozdu in orientaciji v naravi. Zvečer jim je astronominja pripravila zanimivo predavanje o vesolju in planetih. V četrtek so učenci izvedli pohod na Areh in Žigartov vrh, kjer so opravili tudi krst planincev, ker so se uspešno povzpeli na najvišji vrh vzhodnega Pohorja. Po kosilu v naravi so jahali konje, planinec pa jim je v domu pripravil zanimivo projekcijo s fotografijami Pohorja. Tudi rahel dež učencev ni oviral pri gradnji škratovih hišk. Po večerji so imeli ples v pižamah, nato so šli na nočni sprehod v škratovo deželo in vse skupine so za gradnjo hišk dobile nagrado. Zadnji dan jih je na pohodu do Mariborske koče spremljalo sonce, izvedeli pa so še veliko zanimivega o rastlinah in živalih v gozdu. Polni lepih vtisov in novih doživetij so se učenci v petek popoldan vrnili domov.

Učiteljici Tatjana Perša in Slavica Kovačič  ter vzgojiteljica Zdenka Marinič.

 

Dostopnost