(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Galerija slik - Obisk knjižnice in galerije. Osnovna šola Kapela že več let sodeluje v nacionalnem projektu spodbujanja bralne kulture  Rastem s knjigo. Pomen tega projekta je, da vsak sedmošolec prejme izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo. Cilji projekta so spodbujanje kakovostne in izvirne slovenske literature, spodbujanje motivacije za branje ter promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev.

V četrtek, 6. marca 2014,  smo izvedli kulturni dan za sedmošolce. Učenci so obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico v Murski Soboti. Letos so prejeli književno delo Vinka Mödendorferja z naslovom Kot v filmu. Knjiga pripoveduje o dvanajstletnem Gašperju, ki večino svojega časa preživi na internetu.
Nato so učenci obiskali še Galerijo Murska Sobota, kjer so si ogledali razstavo članov DLUPP. Občudovali so lahko različna likovna dela umetnikov s Prekmurja in Prlekije.

Alenka Kozar, Ida Petek

Dostopnost