MITS_logotipJS_logotip STR_sklad_logotip

Naša šola se je prijavila na Javni razpis POPESTRIMO ŠOLO za obdobje 2014/2015 in bila na razpisu tudi izbrana.

Program POPESTRIMO ŠOLO  prinaša možnost, da se približamo vzgojno-izobraževalnim potrebam vseh učencev, zlasti učencem z učnimi težavami in nadarjenim.

Sodelujočim učencem  bo ponujena možnost graditi pozitivno samopodobo in samospoštovanje, kar jim omogoča prepoznavanje njihovih sposobnosti, talentov in želja.

V okviru projekta Popestrimo šolo, bomo na naši in partnerski šoli začeli izvajati obšolske aktivnosti, v katere se bodo lahko vključevali učenci. Aktivnosti bodo potekale pred in po pouku, v prostih urah, občasno ob sobotah in v počitnicah. Urniki dejavnosti bodo narejeni naknadno, ko bodo oddane vse prijave učencev.

Vsak učenec se lahko prijavi na več aktivnosti. Prijavnice bo potrebno vrniti razrednikom.

Na OŠ  Kapela bomo projekt izvajali v sodelovanju s partnersko šolo, in sicer OŠ dr. Antona Trstenjaka Negova.

Aktivnosti, ki jih bomo izvajali  s partnersko šolo bodo:

• Raziskovanje domačega kraja
  • Vrednote skozi znane osebnosti in filmsko vzgojo
  • Slovenija in svet
  • Učne urice
  • Prostovoljstvo
  • Zdrava prehrana
  • Živimo aktivno
  • Zgodbe narave
  • Matematične delavnice
  • Raziskovalna dejavnost
  • Eksperimentalno delo, delo na terenu