(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V sredo, 18. 5. 2016 se je 6 učencev (Teo Založnik in Katja Slekovec – 6. a, Tjaša Irgolič in Timotej Križanič – 7. a, Rene Vrzel in Maja Pučko – 8. a) OŠ Kapela udeležilo 4. UNESCO ASP teka na Ptuju.  Tek je med sabo povezal otroke, učence, dijake in učitelje iz cele Slovenije in tujine. Zbralo se je preko 2000 udeležencev.  Družbo so nam delali tudi ambasadorji športa (Peter Prevc, Primož Kozmus, Robert Kranjec, Špela Rogelj, Maja Vtič in drugi). Eden izmed ciljev UNESCOVEGA tek je, da mlade vzpodbudimo k gibanju, saj razgibano telo pomeni tudi razgibane možgane. Najpomembnejše pa je zavedanje udeležencev, da je pomembno sodelovati in ne zmagati. Poleg samega teka so imeli učenci možnost sodelovati na raznih delavnicah. Najbolj pa se jim je vtisnilo v spomin, ko so imeli priložnost dati intervju za televizijo gimnazije Ptuj.

Unesco_tek

Jana Nusdorfer Recek

Dostopnost