Pogovor o prihodnosti

V sredo, 25. 1. 2017, smo uspešno izvedli delavnico v zvezi s temo otroškega parlamenta Otroci in načrtovanje prihodnosti. Sodelovalo je 12 učencev od 4. do 9. razreda. V uvodnem delu so nanizali številne zanimive asociacije v zvezi s prihodnostjo. Sledil je pogovor v parih in predstavitev zaključkov. Pogovarjali smo se o naslednjih temah: kdo sem in kakšen človek želim postati, prihodnost in tehnološke spremembe, vrednote, odnosi med ljudmi, poklici, okolje ipd. Zapisali so tudi izbrana pozitivna sporočila o posamezni temi.

Ob koncu so prisotni učenci s tajnim glasovanjem izbrali 4 predstavnike, ki bodo zastopali našo šolo na medobčinskem otroškem parlamentu v Osnovni šoli in vrtcu Apače. Izbrali so: Karin Adanič, Jurija Ivanušo, Martino Koren in Manco Tomc.

Vsem hvala za aktivno sodelovanje, izbranim predstavnikom pa uspešno razpravljanje tudi v prihodnje.

Zapisala: mag. Andreja Strmšek