(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
28.3.2017 - Rastem s knjigo - galerija slik

28.3.2017 – Rastem s knjigo

Nacionalni projekt Rastem s knjigo pod okriljem Javne agencije za knjigo RS že vrsto let spodbuja mlade, da posegajo po kakovostnem slovenskem leposlovju. Eden izmed ciljev projekta je tudi obisk knjižnice in seznanitev s sodobno mladinsko književnostjo.

V okviru tega projekta so sedmošolci  v torek, 28. marca 2017, obiskali Pokrajinsko in študijsko knjižnico Murska Sobota. Učenci so pridobili nova knjižnično-informacijska znanja in se seznanili z nalogami knjižnice. Slovenski sedmošolci so s projektom že enajstič prejeli izvirno slovensko mladinsko delo, letos je bilo to književno delo Vinka Möderndorferja, Kit na plaži.

Po obisku knjižnice so učenci obiskali še Galerijo Murska Sobota, kjer so si ogledali razstavo del avtorjev iz stalne zbirke Koroške galerije likovnih umetnosti, z naslovom Hommage a Tisnikar. V galeriji je kustosinja učencem na zanimiv način osvetlila opus koroškega slikarja Jožeta Tisnikarja.

Alenka Kozar, Ida Petek

Dostopnost