(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

V torek, 28. 3. 2017,  so učenci 6. razreda preživeli  zanimiv in poučen dopoldan v Pokrajinskem muzeju v Murski Soboti. Na tehniškem dnevu so si ogledali stalno razstavo Med preteklostjo in prihodnostjo s posebnim poudarkom na bivališčih skozi zgodovinska obdobja. Eno izmed bivališč, cimpračo, so potem tudi izdelali v ustvarjalni delavnici. Sledil je ogled občasne razstave Kelti so tudi tu, kjer so spoznali način življenja tega zanimivega ljudstva, ki je še pred prihodom Slovanov bivalo v naših krajih. Dan so sklenili z ogledom naravne dediščine v grajskem parku.

Vrnili so se polni lepih vtisov ter ponosni, da jih je kustosinja pedagoginja Mateja pohvalila glede kulturnega obnašanja in predvsem izkazanega znanja iz poglavja Uvod v zgodovino. O tem veliko povedo tudi pričujoče fotografije avtoric Ronje in Ivone.

mag. Bernarda Roudi

 

Dostopnost