Delovni četrtošolci

19.4.2018 - Delovni četrtošolci - galerija slik
19.4.2018 – Delovni četrtošolci

V četrtek, 19. aprila 2018, so se četrtošolci Lana, Alina, Aneja, Jernej, Miha in Niko brez premisleka odzvali na mojo pobudo, da bi malo uredili šolsko dvorišče. In tako se je zgodila prava delovna akcija: učenci so poprijeli za grablje, metle, zalivalke ter izpod žive meje in okrasnega grmovja pograbljali kupe listja, vej in odpadle plodove dreves. Pometli so tlakovec okrog miz in klopi ter zalili zeliščni vrtiček. Ta del dvorišča je kmalu zasijal v lepši in bolj prijazni podobi.

Kar me je kot učiteljico najbolj presenetilo, je bilo po eni strani navdušenje, ki so ga učenci pokazali ob moji ideji, ter po drugi strani velika mera odgovornosti in delovnosti, da so delo kljub mladim letom opravili skrbno, zavzeto in predvsem do konca. Z izvedeno delovno akcijo so namreč dokazali, da nas odrasle včasih po nepotrebnem skrbi, kaj se bo dogajalo v prihodnosti. Med nami je namreč polno pridnih, delovnih in odgovornih otrok. In takim pripada prihodnost! Bravo, učenci.

Učiteljica Tina Klemenčič

 
 
 
 
 
 
Dostopnost