(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Ronja v državnem zboru

V ponedeljek, 9. 4. 2018 sem se še s sedmimi učenci iz Pomurja udeležila 28. Nacionalnega otroškega parlamenta z naslovom Šolstvo in šolski sistem v Veliki dvorani državnega zbora RS. Otroški parlament se je začel ob 9. uri. Vsak učenec je na svojem mestu dobil mapo in sponko s svojim imenom, ki si jo je moral pripeti na majico. Ob 9.30 uri smo se razdelili v 4 skupine – Odnosi v šoli; Šola za življenje; Metode in načini poučevanja ter Učne vsebine. V skupini Odnosi v šoli smo delali 55 minut. To skupino sem si izbrala, ker mi je pomembno, da so odnosi v šoli in razredu dobri. Sledil je 20- minutni odmor, nato pa spet 55- minutno delo v skupini. Po delu smo v vsaki skupini izbrali 2 učenca, ki sta naša razmišljanja predstavila v Veliki dvorani. O vseh temah smo se zelo veliko pogovarjali, največji poudarek pa smo dali NPZ – jem, npr. zakaj so že v 3. razredu, zakaj v 9. razredu tehnika in tehnologija, če je nimajo na urniku itd. Končali smo ob 14. uri, nato pa so nas povabili na kosilo. Predsednik 28. Nacionalnega otroškega parlamenta je bil iz našega dela Pomurja, zato smo bili povabljeni v studio KANAL A, kjer je imel intervju. Pred intervjujem smo imeli čas, zato smo si ogledali celo zgradbo (POP TV, KANAL A, BRIO, KINO…). Po končanem intervjuju – nekje ob 18.15 uri pa smo se odpravili domov.

Zapisala: Ronja Slavič

 

Dostopnost