(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Evropski teden športa

Evropski teden športa

V tednu od 23. do 30. septembra 2018 se je širom po Sloveniji na pobudo Evropske komisije za spodbujanje športa in telesne dejavnosti v Evropi obeleževal Evropski teden športa. Tudi na naši šoli smo bili zelo aktivni, saj smo gibanju posvetili še posebno pozornost. Izvedli smo športni dan kros in ob sodelovanju z Zdraviliščem Radenci tudi delavnice ob dnevu srca za učence od 1. do 5. razreda. Učenci od 6. do 9. razreda so se na športnem dnevu pomerili v atletskih disciplinah.

Vsak dan v tem tednu smo prvih 5 minut pri učnih urah na različne načine telovadili. Izvajali smo razgibalne vaje, hitre stimulacije iz programa Fit4kid, vaje ob steni, vaje joge, aerobiko, gibalno abecedo, vaje na stolu, na tleh in še kaj. Seveda pa smo bili športno dejavni tudi v aktivnih odmorih, ki so z letošnjim šolskim letom na naši šoli še bolj zaživeli.

Naj nas tudi vnaprej spremlja pregovor »Mens sana in corpore sano« (zdrav duh v zdravem telesu).

Učiteljica Tina Klemenčič

Dostopnost