(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si
Zbiranje hrane za živali

Zbiranje hrane za živali

Na OŠ Kapela smo 4. oktobra obeležili svetovni dan živali in ob tej priložnosti smo zbirali tudi hrano za prostoživeče muce, za katere skrbi Društvo za zaščito živali Pomurja. Predstavnica društva Tjaša Jerič je za učence od 1. do 5. razreda pripravila poučno predavanje o tem, kaj v društvu vse počnejo, jih poučila, kako je potrebno ravnati s svojimi hišnimi ljubljenčki ter na kaj moramo biti pozorni, preden se za žival sploh odločimo. Učenci so si ogledali tudi fotografije zanemarjenih in zapuščenih živali, s katerimi se prostovoljci društva srečujejo na terenu, ter prisluhnili marsikateri zgodbi teh živali (s srečnim ali žalostnim koncem), ki jih vsakodnevno videvajo člani Društva za zaščito živali. In segle so nam do srca…

 

Učiteljica Tina Klemenčič

Dostopnost