(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Ronja in Saša med ustvarjanjem

Osmošolki Ronja Slavič in Žana Škrget ter devetošolki Saša Farič in Katja Slekovec so se v četrtek, 29. novembra, udeležile in aktivno sodelovale na Božično-novoletnih delavnicah, ki jih je organiziral Rdeči križ Gornja Radgona. Udeležilo se jih  je skupno 24 učencev iz vseh šestih osnovnih šol iz upravne enote GR.

Izdelovali so namizne novoletne smrekice iz cipres, barvali svečnike iz mavca, okraševali angelčke z lepimi mislimi, pripravili so tudi božično morsko sol za kopanje. Delavnice je pripravil in vodil  prostovoljec Bojan Bezan. Izdelki se bodo zamenjali, na treh božičnih bazarjih, za prostovoljne prispevke, izkupiček pa bo namenjen za pomoč pri plačilu dnevov aktivnosti (šole v naravi, ekskurzije…) otrokom iz socialno šibkejših družin. Izvedeni bodo trije bazarji, ki bodo organizirani v sodelovanju z Mercatorjem: 13.12. – Market Radgonska c. Radenci, 14.12. – Market Mura Apače in Market Gornja Radgona.

Učiteljica Mojca Tuš

Dostopnost