(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Peka miklavžev in parkljev

Miklavžev večer, 5. december, je  po tradiciji Slovencev prvi sveti večer v adventnem času. Po legendi o Nikolaju, dobrotniku iz 3. stoletja, ki je živel na območju današnje Turčije, se je običaj obdarovanja ohranil vse do danes. Nikolaj je bil krščanski škof, znan po svoji dobroti, saj je svoje premoženje razdelil revežem in ubogim. Tako je postal zavetnik beraćev, mornarjev, splavarjev pa tudi mladih deklet, ki se zaradi revščine niso mogla poročiti. V Sloveniji je sv. Nikolaju posvečenih več kot 200 cerkva, v Murski Soboti pa bo 6. decembra tradicionalen Millavžev sejem.

Pri Turistični vzgoji so učenci s peko miklavžev in parkljev obeležili praznik ter se pogovorili o Miklavževih običajev.

Učenci TUV in mentorica mag. Bernarda Roudi

Dostopnost