(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

Sonce s svojo svetlobo in toploto daje življenje naravi in ljudem. Napolni nas s pozitivno energijo in voljo do življenja. Pozitivni in radoživi so bili tudi učenci, ki so zažareli na šolskem odru.

V sredo, 3. aprila 2019, so na prireditvi Dan, s soncem obsijan zapeli učenci obeh otroških pevskih zborov in mladinski zbor. Prisluhnili smo verzom pomladnih pesmi – Sončna idila, O vijolici ter Deček in sonce. Interpretacijo dveh izmed pesmi smo obogatili tudi s senčnim gledališčem. Učenci 4. razreda so nam zaigrali dramsko igro Po dežju vedno posije sonce, prisluhnili pa smo tudi zvokom trobente in uživali v ritmih plesne skupine.

Prireditev smo zaključili z verzi Toneta Pavčka, ki  razkriva simboličen pomen sonca:

Na svetu si, da gledaš sonce.

Na svetu si, da greš za soncem.

Na svetu si, da sam si sonce

in da s sveta odganjaš sence …

Zapisala: Alenka Kozar

Dostopnost