(02)566 90 60 tajnistvo@os-kapela.si

 

Gašper v parlamentu

V ponedeljek, 8. aprila 2019, je v veliki dvorani Državnega zbora RS potekalo zasedanje 29. nacionalnega otroškega parlamenta. Našo upravno enoto je zastopal učenec Gašper Koren, spremljala pa ga je mentorica Lucija Kret.

114 mladih parlamentarcev je razpravljalo o osrednji temi Šolstvo in šolski sistem. Mlade parlamentarce je pozdravila podpredsednica Državnega zbora Republike Slovenije ga. Tina Heferle. Spodbudne besede sta mladim parlamentarcem namenila tudi predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije ga. Darja Groznik in predsednik Republike Slovenije g. Borut Pahor. Mlade parlamentarce je pozdravil tudi minister za izobraževanje dr. Jernej Pikalo in podal nekaj zaključkov na lanskoletno temo, ki je bila enaka letošnji in mladim zaželel kvalitetno razpravo.

Za temo 30. nacionalnega otroškega parlamenta, ki bo potekal v prihodnjem šolskem letu, so mladi parlamentarci izbrali MOJA POKLICNA PRIHODNOST.

Zapisala: Lucija Kret

Dostopnost