Devetošolka Martina Jelen Smolko se je skupaj s starši in mentorico Marijo Andrejč udeležila zaključne prireditve Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, ki je potekalo v nedeljo, 19. maja 2019, v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani.

Na prireditev so bili vabljeni vsi nagrajeni in pohvaljeni tekmovalci z državnih tekmovanj, vsi prejemniki zlatih in diamantnih priznanj. Podelitev nagrad najuspešnejšim mladim matematikom, fizikom in astronomom 2019 je potekala v znamenju 70. letnice DMFA Slovenije.

Glavna atrakcija prireditve je bil jubilejni 15. Verižni eksperiment, ki se je zaključil z rojstnodnevnim voščilom iz glasbene skrinjice.

Martina je prejemnica priznanja Diamantni Kenguru, ki ga prejmejo učenci, ki v vseh razredih usvojijo bronasto Vegovo priznanje. Prav tako je dosegla več srebrnih Vegovih državnih priznanj na državnih tekmovanjih.

Utrinke iz prireditve Bistroumi 2019 si lahko ogledate na povezavi

Učiteljica matematike Marija Andrejč